Челси се добра до финала след драма с дузпи (видео)

челси добра финала драма дузпи видео
14:58, 10.05.2019
Чете се за: 01:05 мин.
Лига Европа

Както в Шампионската лига, където Ливърпул и Тотнъм достигнаха до мача за титлата, така и във втория по сила футболен турнир на Стария континент Лига Европа финалът тази година ще бъде изцяло английски.

За него се класираха отборите на Челси и Арсенал, които преодоляха на полуфиналите съответно Айнтрахт Франкфурт и Валенсия.

Голямата драма бе в Лондон, където Челси успя да пречупи съпротивата на германския си съперник чак при изпълнението на дузпи. В редовното време срещата завърши 1:1, какъвто бе и резултатът във Франкфурт преди седмица, а в продължението нов гол не падна.

При наказателните удари "сините" спечелиха с 4:3, след като вратарят им Кепа Арисабала отрази финалните два удара на Мартин Хиртенегер и Гонсало Пасиенсия, а Еден Азар подсигури класирането на тима с точно изпълнение във вероятно последния си мач на "Стамфорд Бридж" за лондончани.

Челси поведе в резултата в 28-мата минута, когато Рубен Лофтъс-Чийк се разписа с техничен удар след пас на Азар.

Айнтрахт обаче изравни в началото на втората част чрез Лука Йович, като равенството се запази до самия край.

В продължението на срещата Давид Луис направи ключова намеса, избивайки топката със задна ножица от самата голлиния на Челси в 100-тната минута, а в 117-ата минута гол на Челси правилно бе отменен заради фаул на Сесар Аспиликуета срещу вратаря Кевин Трап.

При дузпите Айнтрахт реализира при първите си три удара чрез Халер, Йович и Джоната де Гузман и взе аванс от 3:2, тъй като Трап парира майсторски удара на Аспиликуета. Последваха обаче пропуски за германците на Хинтерегер, който стреля точно в центъра на вратата, както и на резервата Пасиенсия, чийто слаб удар в ъгъла не затрудни Арисабалага.

За Челси точни при дузпите, освен Азар, вкарал победната, бяха още Рос Баркли, Жоржиньо и Давид Луис.

Още Лига Европа

Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
08:28, 02.05.2024
Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
Чете се за: 01:32 мин.
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.