Аржентина се спаси срещу Мароко на старта на олимпийския турнир по футбол

Съдията даде 15 минути продължение, което позволи на южноамериканците да стигнат до равенството.

Аржентина - Мароко Париж 2024
Снимка: X / @Olympics
18:40, 24.07.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Aржентина измъкна драматично точката срещу Мароко на старта на футболния турнир на Олимпийските игри, след като отбеляза гол в 105-та минута на мача. Съдията даде 15 минути продължение, което позволи на южноамериканците да стигнат до равенството.

Африканците владееха контрол върху събитията в началото на срещата и логично стигнаха до откриващото попадение, когато Билал Ел Ханус намери Суфиан Рахими, който пое подаването в наказателното поле и шутира в средата на мрежата.

Малко по-късно, Рахими отново бе герой за "Атласките лъвове", този път от дузпа. Той прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата, покрай Херонимо Рули, и удвои преднината на Мароко до 2:0.

Световните шампиони обаче не се предадоха и започнаха да търсят начин да се върнат в мача. Синът на Диего Симеоне - Джулиано намали изоставането на "гаучосите", след като бе намерен в наказателното поле и преодоля вратаря на Мароко по красив начин.

Шведският главен съдия Глен Ниберг шокира всички, след като назначи продължение от 15 минути, от което аржентинците се възползваха в последния момент. Кристиан Медина успя да достигне до отбита топка в малкото наказателно поле и стреля с глава, пращайки топката в средата на вратата и изравнявайки резултата на 2:2.

В другия двубой от група B на олимпийския футболен турнир Ирак ще се изправи срещу Украйна.

Древният саркофаг, открит на плажа край Варна, е бил подготвян за мебел
Рафаел Надал и Карлос Алкарас са готови да дадат всичко от себе си на олимпийския турнир по тенис на двойки