Асен Гюров и Максим Максимов останаха извън първите 30 в дисциплината 1000 метра на Световната купа по шорттрек в Монреал

асен гюров максим максимов останаха извън първите дисциплината 1000 метра световната купа шорттрек монреал
23:09, 21.10.2023

Асен Гюров се нареди 34-и, а Максим Максимов е на 38-о място в крайното класиране на първия старт на 1000 метра при мъжете на Световната купа по шорттрек в Монреал, Канада.

В четвъртфиналните репешажи Гюров завърши трети в трета серия с 1:31.145 минути, а Максимов е трети в пета с 1:27.466 минути. Третият българин Иван Дончев остана на пета позиция в първа серия с 1:38.517 минути и така завърши 47-и на дистанцията.

На 1500 метра Стефан-Александър Кюмюрджиев се нареди на 43-о място в крайното подреждане, след като в четвъртфиналните репешажи финишира четвърти в първа серия с 2:23.530 минути.

На 1500 метра при жените шампионка стана Хане Десме (Белгия) с 2:27.863 минути, а при мъжете първи е олимпийският шампион от Пекин 2022 Де-хеон Хуан (Република Корея) с 2:23.666 минути.

Световната купа по шорттрек в Монреал завършва в неделя. В нея участват четиримата българи при мъжете, а за втория старт в Канада другата седмица ще се включи и най-добрата българска състезателка при жените Катрин Маноилова.

Националните отбори по естетическа гимнастика са първи и трети след откриващия ден на финалите на Световната купа