Здравният министър в оставка Асена Сербезова съди прокуратурата за 70 000 лева.
На 28 юни в Софийския градски съд е внесен иск за неимуществени вреди от името на Асена Сербезова срещу прокуратурата, съобщиха от съда за "По света и у нас".
Здравният министър в оставка съди прокуратурата заради съобщението, че е извършила престъпление от висока обществена опасност и е привлечена като обвиняема за това, че в национален ефир е изказала притеснения за липса на достатъчно лекарства в началото на ковид пандемията.
Исковата молба е разпределена на съдебен състав.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста