Автогол помогна на Борусия Дортмунд за успеха в гостуването на Хофенхайм

Борусия Дортмунд
18:16, 22.01.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Борусия Дортмунд победи Хофенхайм с 3:2 в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Ерлинг Холанд откри резултата, а Андрей Крамарич изравни. Марко Ройс възобнови преднината на тима си, а Давид Раум си отбеляза автогол. Жоржиньо Рютер намали пасива на домакините.

Двубоят започна по отличен начин за гостите. Ерлинг Холанд стреля по земя, за да се разпише.

В 23-ата минута Крис Ричардс засече центриране в наказателното поле, но ударът му с глава срещна напречната греда.

В продължението на първата част домакините все пак стигнаха до гол. Андрей Крамарич изпрати топката в долния десен ъгъл на противниковата врата. Нападателят отбеляза своя гол №100 за клуба.

След почивката Марко Ройс също записа името си сред голмайсторите, след като шутира в в долния ляв ъгъл.

Ерлинг Холанд бе заменен в 63-ата минута от Аксел Витсел поради контузия.

В 66-ата минута Давид Раум злощастно си отбеляза автогол. Неговият съотборник Жоржиньо Рютер оформи крайния резултат с удар в долния десен ъгъл.

Борусия Дортмунд заема втората позиция в класирането с актив от 43 точки, само на 3 зад лидера Байерн Мюнхен, който е с мач по-малко. Хофенхайм е 6-и с 31 пункта.

Останалите мачове с начален час 16:30 часа:

Борусия Мьонхенгладбах - Унион Берлин 1:2
Байер Леверкузен - Аугсбург 5:1
Гройтер Фюрт - Майнц 2:1
Фрайбург - Щутгарт 2:0

Костадинов: Решението на здравната криза е болниците да не са търговски дружества