Автогол прати Хърватия на Световното в Катар

автогол прати хърватия световното катар
15:07, 14.11.2021

Отборът на Хърватия се класира за Световното първенство по футбол в Катар след изключителна драма в Сплит.

В последния си мач от квалификационна група "H", съставът на Златко Далич се наложи с минималното 1:0 над "Сборная" след автогол на бранителя Фьодър Кудряшов в 81-ата минута.

Така "ватрените" се изкачиха на първото място в своята група с актив от 23 пункта, на точка преднина пред селекцията на Валерий Карпин, която ще играе бараж за място на Мондиал 2022.

Срещата бе излъчена пряко в ефира на БНТ 3 и онлайн на bntnews.bg/sport.

Под проливния дъжд над стадион "Полюд" тимът на Златко Далич тотално доминираше събитията на терена и заслужено победи своя съперник. Русия предимно се бранеше, като герой за "Сборная" се превърна стражът Сафонов, който отрази далечни удари на Марсел Брозович и изстрели с глава на Бруно Петкович и Йосип Юранович.

Гъстата отбрана на руснаците се пропука в 81-ата минута, когато Борна Соса центрира в наказателното поле на гостите. Топката се отби в краката на бранителя Кудряшов, който си отбеляза нелеп автогол.

В другия двубой от групата Словения победи като домакин отборът на Кипът с 2:1 и заема четвъртото място в класирането с 14 спечелени точки.

Абсурден казус: Защо жена глътна разписката от машината и избяга?