Байер Леверкузен продължи победния си ход в Бундеслигата

Възпитаниците на Шаби Алонсо се наложиха над Фрайбург с 3:2

Байер Леверкузен
18:28, 17.03.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Отборът на Байер Леверкузен надигра Фрайбург с 3:2 като гост в 26-ия кръг на Бундеслигата. Така отборът на Шаби Алонсо си върна преднината от 10 точки пред преследвача Байерн и е все по-близо до историческа първа титла в Германия.

Флориан Вирц даде бързо аванс на гостите, но Ритсу Доан изравни за Фрайбруг в десетата минута на мача. Все пак Леверкузен се оттегли с аванс на почивката, като Адам Хложек отново даде преднина на тима.

В началото на втората част Патрик Шик осигури комфортен аванс на лидера, но Яник Кайтел отново върна домакините в играта. Флориан Вирц можеше да се разпише, но стреля в лявата греда.

До края на мача Байер удържа преднината си и продължава да има само пет равенства през целия сезон.