Байерн Мюнхен вкара 4 гола на Волфсбург, макар да игра с 10 човека почти цяло полувреме

21:56, 05.02.2023
Чете се за: 02:20 мин.
Волфсбург Байерн Мюнхен Томас Мюлер

Байерн Мюнехн победи Волфсбург с 4:2 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Томас Мюлер изигра своя мач №427 в шампионата, изравнявайки рекорда на Герд Мюлер за полеви футболист с най-много мачове в немския футболен елит.

Баварците откриха резултата още в 9-ата минута. Кингсли Коман центрира отдясно, но нито един футболист не игра с топката. Кълбото, която попадна във вратата на домакините.

Шампионите удвоиха аванса си само 5 минути по-късно. Кингсли Коман се разписа повторно, след като засече от воле центриране в наказателното поле на Жоао Кансело.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман направиха преднината си класическа в 19-ата минута. Томас Мюлер стреля с глава след центриране от пряк свободен удар на Йозуа Кимих.

Домакините намалиха пасива си на стадион "Фолксваген Арена" във Волфсбург в предпоследната минута на първата част. Якуб Камински бе изведен сам срещу Ян Зомер в наказателното поле и направи резултата 1:3.

След паузата гостите останаха с човек по-малко на терена. Йозуа Кимих получи втори жълт картон и бе изгонен.

Джамал Мусиала възстанови триголовия аванс на тима си. Националът на Германия премина на дрибъл над половината съперникови футболисти, преди да се разпише.

Матиас Сванберг оформи крайния резултат с плътен удар от малък ъгъл. Лукас Нмека не бе зачетен поради засада.

Байерн Мюнхен остава на върха в класирането с актив от 40 точки. Волфсбург заема 7-ата позиция в подреждането с 29 пункта.