Байерн Мюнхен започна шампионата с късен обрат над Волфсбург

Баварците спечелиха гостуването си с 3:2.

18:31, 25.08.2024
байерн мюнхен започна сезона късен обрат волфсбург
Снимка:

Байерн Мюнхен победи Волфсбург с 3:2 в мач от първия кръг в Бундеслигата. Най-титулуваният немски отбор откри резултата, допусна обрат и впоследствие обърна резултата в своя сметка, за да се поздрави с победата.

Натискът на баварците през първото полувреме се отплати в 21-ата минута. Джамал Мусиала откри резултата, след като засече от движение подаване по земя в наказателното поле на Саша Бое.

След почивката домакините стигнаха до обрат на стадион "Фолксваген Арена" във Волфсбург с два гола на Ловро Маер в рамките на 8 минути. Полузащитникът изравни от дузпа, а минути по-късно стреля в гредата. Хърватинът удвои головата си сметка в 55-ата минута и даде аванс на тима си.

Възпитаниците на Венсан Компани се върнаха в двубоя след автогол на Якуб Камински.

Серж Гнабри оформи крайния резултат с диагонален удар в далечния ъгъл от непосредствена близост и донесе трите точки на гостите.

За Байерн Мюнхен предстои домакинство на Фрайбург, докато Волфсбург гостува на Холщайн Кил.