Байерн пропусна да спечели втори пореден двубой в Бундеслигата

10:28, 04.09.2022
Чете се за: 02:07 мин.
нагелсман очаква публиката байерн аплодира левандовски

Отборът на Байерн Мюнхен пропусна да спечели втора поредна среща от Бундеслигата, след като завърши 1:1 като гост на Унион Берлин.

Преди седмица "баварците" направиха реми и у дома срещу Борусия Мьонхенгладбах, а както срещу "жребчетата" така и срещу "железните" футболистите на Юлиан Нагелсман получиха първия гол.

В Берлин домакините от Унион откриха резултата в 12-ата минута, когато Кристофър Тримел центрира от пряк свободен удар, а топката стигна до Шералдо Бекер, който от въздуха я прати покрай Мануел Нойер за 1:0.

Отговорът на гостите обаче не закъсня и само три минути по-късно те възстановиха равенството чрез Йосуа Кимих, който отбеляза с мощен диагонален изстрел по земя.

В оставащото време и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до победата, но двамата вратари Фредерик Рьонов и Мануел Нойер запазиха равенството 1:1.

Ремито свали Байерн до 3-то място с 11 точки, след като Фрайбург надигра с 3:2 като гост Байер Леверкузен и оглави подреждането в Бундеслигата с 12 пункта. Съставът на Унион пък е на 4-та позиция с равен актив с "баварците", но по-лоша голова разлика.

В друга среща от вчерашния ден носителят на трофея в Лига Европа Айнтрахт Франкфурт надигра убедително с 4:0 у дома РБ Лайпциг.

9 коли изгоряха при пожар на паркинга на хотел в Банско
Проф. Кантарджиев: Хората в контакт с придошлите води трябва да са много внимателни