Българският национален отбор по хокей на лед за жени загуби първия си мач от световното първенство в Дивизия III, група "А", което се провежда в столицата на Хърватия Загреб.
В мача на откриването тимът, воден от старши треньора Борислав Благоев, отстъпи с 1:9 (1:3, 0:5, 0:1) на силния състав на Украйна.
Единственото попадение за "лъвиците" 15-годишната Зорница Дикова, която отбеляза в 13-ата минута на срещата, за да намали на 1:2.
За Украйна на два пъти бяха точни Валерия Манчак-Йенсен и Дария Цимиренко, а по веднъж се разписаха Полина Телехина, Дарина Рожок, Радмила Ведмеденко, Варвара Измаилова и Олександра Машкина.
Следващият мач на българския отбор е във вторник срещу Сърбия.
Бостън Брюинс увековечава легендата Патрис Бержерон с изваден от употреба номер
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)