България излиза срещу Румъния в четвъртия си мач на европейското първенство по волейбол за жени

Волейболистките ни гонят задължителна победа днес над Румъния, която ще ги остави на второто място в групата.

българия излиза румъния третия мач европейското първенство волейбол жени
Снимка: CEV
10:33, 22.08.2023
8339
Чете се за: 01:57 мин.

Женският национален отбор по волейбол на България продължава участието си на европейското първенство в Италия след двудневна почивка. През това време тимът, воден от Лоренцо Мичели, се премести от Монца в Торино, където ще завърши груповата фаза.

Днес нашите момичета излизат за своя четвърти мач от група В, като срещат Румъния. Двубоят е тази вечер от 19:00 часа в „Паладзето дело Спорт Джани Асти”.

„Лъвиците“ заемат второ място във временното класиране на групата. Те постигнаха две победи над Хърватия и Босна и Херцеговина с по 3:1 и загубиха от лидера Италия с 0:3.

От своя страна Румъния се намира на трето място в таблицата. Представителките на Северната ни съседка са с две победи, две загуби и 6 точки. Съперникът е с с мач повече, като в последната си среща се наложи трудно над Босна и Херцеговина с 3:2 гейма

При продължаване на успешния ход, изковаване на чиста победа и 3 точки, тимът ни ще стане недостижим на втората позиция, което е важно за следващия ни съперник на 1/8-финалите. При друг развой нашите ще трябва да запишат задължителна победа и над Швейцария в последния си мач от потока.

Откриха близо 30 000 къса контрабандни цигари на ГККП "Капитан Андреево"