Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 15 г. се класира за Световното първенство през октомври.
Младите "лъвчета", водени от Юлиян Аладжов и Румен Шопов, победиха връстниците си от Гибралтар и спечелиха квалификационната си група след четири последователни победи. Преди това баскетболистите ни надвиха Естония, Литва и Полша. На второ място след България е "Дружина Полска" с актив от 3 победи и 1 загуба, следвана от Литва, която спечели два мача и допусна две поражения.
По време на мача с Гибралтар младежите ни записаха 35 точки за 132 секунди. Гибралтарците завършиха за 164 секунди и записаха само 13 точки, което им отреди 151 точки за крайното 97:151 за България.
Без загуба от останалите квалификационни групи е само Сърбия, а с по едно поражение завършиха Беларус, Румъния, Испания и Израел.
България допусна втора загуба на европейското първенство по баскетбол на колички
Бюджетна комисия ще обсъди възлагането на мащабни одити на Сметната палата
Жертвите след трусовете във Венецуела вече са 1700, хуманитарната ситуация е тежка