България приключи на световното по кикбокс със сребро в отборната надпревара при жените

По този начин страната ни завършва най-успешния си планетарен шампионат с общо 20 медала - 6 златни, 4 сребърни и 10 бронзови

българия приключи световното кикбокс сребро отборната надпревара жените
Снимка: БФ Кикбокс
от БНТ , Източник: БФ Кикбокс
20:45, 25.11.2023
Чете се за: 01:57 мин.

България спечели сребърен медал отборно при жените на световното първенство по кикбокс в португалския град Албуфейра.

В последната дисциплина от програмата българките се наредиха втори в стил "пойнтфайтинг". Тимът в състав Калина Бояджиева, Кристина Николова, Александра Георгиева и Калина Колева победи последователно представителките на Мексико, Ирландия и Италия, с което стигна до финала. В спора за отборната титла България отстъпи на Великобритания само с три точки разлика - 13:16, с което зае втората позиция.

При мъжете отборно в стил "пойнтфайтинг" родните кикбоксьори Кристиян Милушев, Светослав Прокопов, Николай Петров и Виктор Грозданов останаха извън медалите, след като записаха една победа над Гватемала и една загуба от представителите на Унгария.

Така, България приключи най-успешното си световно първенство по кикбокс с общо 20 медала - 6 златни, 4 сребърни и 10 бронзови.

Българският рефер Даниел Въгленов получи огромно признание за работата си и беше повишен в най-висок международен клас "А" от председателя на съдийска колегия на ринг на WAKO - Юри Лахтиков.

Медалистите, сред които и трикратната световна шампионка Калина Бояджиева, се прибират в София в понеделник (27 ноември) с полет от Лисабон и кацат на терминал 2 в 23:10 часа.

Парите за здраве: Дефицитът на здравната каса остава 40%
След сигнал до БНТ: Разкриха фалшив сайт за продажба на криптовалута