България с 14 медала от първия ден на Европейското по карате киокушин в "Арена София"

българия медала първия ден европейското карате киокушин арена софия
Снимка: БНТ
21:11, 04.11.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Над 500 състезатели, между които 70 българи, стартираха Европейското първенство по карате киокушин в „Арена София“. Представители на 20 нации си оспорват отличията при кадети, юноши, младежи и девойки.

България за втори път е домакин на такъв форум. В първия състезателен ден, националите ни завоюваха 14 медала. Два златни спечелиха Ангел Антонов и Алекс Стоенчев. Активът на отличията се допълва от още три сребърни и девет бронзови медала за кадети и юноши.

В класирането по медали страната ни заема пето място. Утре евронадпреварата в „Арена София“ продължава с битките при младежите до 21 години.

Даниел Митов: Има някаква фракция в ПП, която започва да ми изглежда като проруска
Димитър Стоянов: Закупуването на нови F-16 е абослютно адекватно и навременно