България се нареди на второ място в комплексното класиране на Световната купа по кикбокс в Истанбул

българия нареди второ комплексното класиране световната купа кикбокс истанбул
23:09, 21.05.2023
Чете се за: 02:42 мин.

България завърши на второ място в комплексното класиране по спечелени медали на Световната купа по кикбокс в Истанбул. Първи станаха домакините с актив от 857 отличия от които 193 златни, 238 сребърни и 426 бронза и над 2000 турски състезатели.

Родните кикбоксьори заеха втората позиция с много по-малоброен състав, като страната ни участва с 74 състезатели, които спечелиха общо 72 отличия - 28 златни, 17 сребърни и 27 бронза).

Общо десетима българи се класираха за финалните битки в ринговите стилове, а седем от тях стигнаха и до титлите:

Али Юзеир – златен медал при мъже, стил К1 на ринг в кат. до 81кг
Алисия Сусанина – златен медал при девойки старша възраст в стил Лоу Кик на ринг в кат. до 60кг
Антония Маринова – златен медал при девойки старша възраст, стил К1 на ринг в кат. до 52 кг
Мартин Пачов – златен медал при юноши младша възраст в стил Фул контакт на ринг, кат. до 57кг
Тодор Георгиев - златен медал при юноши старша възраст в стил Лоу кик, кат. до 91кг
Виктор Илиев – златен медал при юноши старша възраст в стил Лоу кик, кат. до 67кг
Виктор Ненков - златен медал при юноши младша възраст в стил Лоу кик, кат. до 60кг

В битките на татами страната ни излъчи 21 шампиони. Носители на златен медал в своите стилове и категории станаха:

Борислав Радулов, Кристина Николова, Христина Андонова, Борис Петков, Стефан Луканов, Мая Дешева, Калина Спирова, Дарина Цветкова, Мария Димитрова, Мартин Иванов, Виктор Грозданов, Кристиан Милушев, Христо Николов, Мартин Димитров, Тодор Вълев.

Състезанието се проведе на рекордните осем ринга и 14 татамита с участието на 2809 кикбоксьори от 41 държави.