България срази Словения на старта на Евроволей 2022 за юноши до 18 години

българия срази словения старта евроволей 2022 юноши години
Снимка: БФ Волейбол
23:00, 09.07.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 18 години отбеляза победен старт на Европейското първенство в Грузия. Тимът, воден от Виктор Карагьозов, се наложи над Словения с 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:15) в първия си мач от група II на шампионата.

Така младите ни национали реализираха успех над шампиона от предишното издание на Евроволей за тази възраст, като тръгнаха уверено с 3 точки в актива си.

Българските момчета играха уверено и мотивирано, като бяха по-добрият тим през по-голямата част от двубоя. Те заявиха своите позиции на лидер още от самото начало, като взеха аванс и започнаха да диктуват развоя. До края не допуснаха противодействие и го спечелиха за 1:0.

Във втората част настъпи обрат, като словенците на свой ред се разиграха. Въпреки всички усилия на волейболистите ни, съперникът се оказа по-корав и наложи волята си за 1:1.

В следващите две части обаче националите ни повече не позволиха изненади. Те върнаха своята стабилност, подобриха показателите си и надиграха категорично словенците. Особено превъзходството им пролича в четвъртата част, когато оставиха съперника на едва 16 точки и спечелиха мача с крайното 3:1.

Най-резултатен за България бе Александър Къндев с 16 точки (2 аса, 1 блокада). Стилян Делибосов добави 12 точки (2 аса, 4 блокади), толкова записа и Кристиян Титрийски (2 аса).

На 10 юли младите "лъвове" срещат Полша, в 16:30 ч. наше време.

В другия мач от деня "дружина полска" победи Гърция с 3:1 гейма. Италия надигра Германия също с 3:1 гейма.

Любослав Пенев: Постигнахме победа срещу един много силен Левски