ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

България стартира срещу Германия на световното първенство по волейбол за мъже

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:05 мин.
Спорт

Първият мач на националите от Мондиала е на 13 септември 2025 г. Българите ще играят в групата още със Словения и Чили. 

мъжкият национален отбор волейбол загуби полша третия мач лигата нациите нагоя
Снимка: БФ волейбол
Слушай новината
00:00
00:00

Мъжкият национален отбор на България стартира участието си на световното първенство догодина с мач срещу Германия. Това стана ясно, след като Международната федерация по волейбол FIVB обяви програмата за Мондиала.

Жребият, който бе изтеглен през септември месец, отреди на националите ни място в група Е заедно със Словения, Германия и Чили.

Първият мач за момчетата на Джанлоренцо Бленджини ще бъде на 13 септември. След това предстоят двубоите срещу Словения (15 септември) и Чили (17 септември).

Световният шампионат ще се проведе във Филипините между 12 и 28 септември. Първите два отбора от осемте групи ще продължат на осминафиналите. Елиминационната фаза започва на 20 септември.

България ще има съвместен лагер с Япония преди старта на първенството. Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим ще пътува от Токио директно за Манила.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?