България U18 започна европейското първенство по волейбол за юноши с победа

"Лъвчетата" се наложиха над Португалия с 3:1 в мач от група I на надпреварата, изигран в зала "Левски София".

българия u18 започна европейското първенство волейбол юноши победа
Снимка: startphoto.bg
20:15, 10.07.2024

Националният отбор на България за юноши под 18 години стартира с успех европейското първенство за тази възраст, което се провежда в София и Пловдив. "Лъвчетата" се наложиха над Португалия с 3:1 (23:25, 25:15, 25:20, 25:18) в мач от група I на надпреварата, изигран в зала "Левски София".

Селекционерът Десислава Величкова заложи на Петьо Иванов като диагонал, а Жасмин Величков игра като посрещач. Именно тази ротация бе от ключово значение.

Двата отбора започнаха равностойно, след което иберийците взеха превес при 9:6. Те доминираха през по-голямата част от гейма - до 18:13, когато постепенно родните състезатели намалиха изоставането си. В ключовите моменти разликата бе само точка, като интрига не липсваше до края, но португалците затвориха в своя полза - 25:23.

Във втория гейм "лъвчетата" показаха съвсем различно лице и дръпнаха с 5:1, като диктуваха положението до самия край. Така резултатът бе изравнен.

Идентично започна и третата част - с пълна хегемония на родните представители, които поведоха в срещата след 25:20 и 2:1 гейма.

В решителната четвърта част момчетата на Десислава Величкова отново тръгнаха ударно - 6:2, като доминираха до средата при 14:12. Съперникът ги настигна и поведе за кратко, но не можа да запази за дълго темпото и родните представители надделяха след своя серия.

Утре, 11 юли, България среща Украйна, в 17:30 ч.

Втородивизионният Фратрия изненада Черно море с гол в 90-та минута в контролна среща
Напрежение в СОС: Сменят шефовете на 6 общински дружества?