България U19 с първи успех на световното първенство по волейбол за жени

08:28, 03.08.2023
Чете се за: 01:57 мин.
българия u19 първи успех световното първенство волейбол жени
Снимка: БФ Волейбол

Националният отбор на България по волейбол за жени до 19 години постигна първата си победа на световното първенство за тази възраст в Хърватия и Унгария, след като в среща от втория кръг на група "С" срази селекцията на Тайланд с 3:0 (25:22, 25:20, 25:20) гейма.

В първия и втория гейм "лъвиците" контролираха случващото се на игрището, като успяваха да изградят солиден аванс и въпреки че допускаха спадове в представянето си затвориха първите две част съответно с 25:22 и 25:20.

В третата азиатките оказаха най-голяма съпротива и дори съумяха да поведат в резултата в средата на гейма, но българките стигнаха до обрат и след 25:20 сложиха точка на спора в двубоя.

Най-резултатна за победителките стана Виктория Коева с 16 точки, Ива Дудова записа 13 (4 блокади), а Боряна Ангелова се отчете с 12.

По този начин България се реваншира за поражението от Италия на старта на турнира, а тази вечер от 22:05 часа българско време момичетата на Борислав Крачанов излизат срещу състава на Канада.

След първите два кръга нашите момичета заемат 3-о място в подреждането с баланс 1-1 и актив от 3 точки, докато канадките са предпоследни след две поредни загуби и нито един спечелен гейм, които обаче дойдоха в преките им мачове срещу фаворитите в групата - Бразилия и Италия.

Виктория Бойнова ще се бори в репешажите на световното за юноши и девойки в Истанбул
Адвокат Екимджиев: Трябва да се криминализира и унижаването на човешкото достойнство