България загуби от Белгия и изпадна в Дивизия Б на Европейското по баскетбол за жени до 20 години

българия загуби белгия изпадна дивизия европейското баскетбол жени години
Снимка: БФ Баскетбол
16:07, 15.07.2022

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20-годишна възраст записа нова загуба на Европейското първенство в Дивизия А в Шопрон, Унгария.

Тимът ни се бори до последно и спечели второто полувреме, но не успя да навакса слабото начало и отстъпи на Белгия с 56:70.

Белгийките започнаха по-добре мача и спечелиха първите две части съответно с 18:10 и 21:12. Българките успяха да коригират играта си и бяха по-добрият отбор на терена след почивката, но не успяха да наваксат голямото изоставане.

Виолета Григорова изигра нов добър мач с 16 точки и 7 борби, но бе единствена с двуцифрен точков актив.

Така българките изпаднаха в Дивизия Б, където ще играят следващото лято.

Нашите чакат съперника си в мача за предпоследното 15-то място на шампионата в сблъсъка между Ирландия и Нидерландия.