България завърши на втора позиция в класирането по медали на европейското първенство по вдигане на тежести в София

В хода на надпреварата в "Арена София" родните представители заслужиха общо 7 медала - 4 златни, 2 сребърни и 1 бронзов

19:30, 20.02.2024

Българските национали по вдигане на тежести заеха второто място в класирането по медали по време на европейското първенство, което се проведе в София (12-20 февруари).

В хода на битките в "Арена София" родните щангисти заслужиха общо 7 отличия - 4 златни, 2 сребърни и 1 бронзово - като всички те бяха спечелени от представителите ни при мъжете.

Шампиони на Европа в своите категории станаха Ангел Русев (55 кг), Габриел Маринов (61 кг), Божидар Андреев (73 кг) и Карлос Насар (89 кг).

Със сребърни медали се окичиха Иван Димов при 61-килограмовите, както и Христо Христов при 109-килограмовите.

За пръв път на почетната стълбичка на подобен форум се качи и младият Джан Зарков, който заслужи бронз при най-леките до 55 кг.

При жените най-добре от българките се представи Галя Шатова, която се нареди 5-а в категория до 64 кг.

Тези резултати отредиха на България втората позиция в класацията по отличията, където нашите тежкоатлети отстъпиха единствено на тези на Армения, които завоюваха общо 10 медала - 4 златни, 3 сребърни и 3 бронзови.

В отделните движения родните щангисти спечелиха 11 златни, 4 сребърни и 4 бронзови (общо 19) отличия, с което отново заслужиха второто място след арменците с 11 златни, 4 сребърни и 4 бронзови (общо 26) медала.

Имало ли е разследване за корупционна схема срещу кмета на Омуртаг?
Парите за здраве: НЗОК ще плаща повече за профилактика и лечение на инсулт и рак