България завърши първата седмица от волейболната Лига на нациите с поражение от Нидерландия

българия завърши първата седмица волейболната лига нациите поражение нидерландия
Снимка: bgvolleyball.com
22:05, 26.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Националният отбор по волейбол за мъже загуби от Нидерландия с 3:1 (25:16, 20:25, 25:13, 25:20) в последния си мач от първата седмица на Лигата на нациите, игран в турския курорт Анталия. Това бе първи успех на Нидерландия над България от 21 години насам.

Първият гейм не започна добре за българския тим, който бързо изостана с 3:0, а след това и с 10:3. Най-голямата разлика за Нидерландия бе при 21:12, а после и в края на гейма за 25:16.

Втората част бе много по-различна, като двата отбора бяха равностойни, а тимът на Кико Бленджини взе аванс при 10:8. Родният тим поведе с 20:14 и не допусна съреника да се върна в гейма, затваряйки го при 25:20.

Третият гейм бе най-слаб за България, като разликата се отвори още в началото и частта изглеждаше решена при 10:2 за "лалетата". Съперникът поведе и с 21:8, като в крайна сметка българите отбелязаха едва 13 точки.

Четвъртата част бе по-равностойна, въпреки че "лалетата" отново бяха водещият тим. На моменти авансът им стигаше до 5 точки, но в някои решителни моменти България намаляваше пасива си до 3. В крайна сметка тимът на Бленджини отстъпи с 25:20.

Най-резултатен за българския тим бе Денис Карягин с 10 точки, Георги Татаров завърши с 8, а центърът Николай Колев - със 7.

Най-резултатни в мача бяха нидерландците Нимир и Тер Хорст, отбелязали по 14 точки.

Така подмладеният тим на България завърши първата седмица от Лигата на нациите с една победа и три загуби при геймово съотношение 4:10. Отборът е на 13-то място във временното класиране, като след него са тимовете на САЩ, Турция и Иран.