Българските национали спечелиха 64 медала на европейското първенство по таекуондо ITF

Снимка: БФ Таекуондо ITF
16:40, 22.04.2024
Чете се за: 02:30 мин.

Българските национали по таекуондо ITF спечелиха 14 златни, 8 сребърни и 42 бронзови отличия по време на завършилото вчера европейско първенство в Копер, Словения.

Силното представяне на родните атлети отреди на България третото място в класирането по медали на надпреварата.

Шампиони за България на Стария континент станаха: спаринг момчета до 55 кг Иван Велев (Один), спаринг момичета до 50 кг Румяна Костадинова (Один), спаринг жени до 47 кг Изабел Михайлов (Василена), спаринг мъже до 71 кг Любомир Бакалски (Фолкън), спаринг мъже до 58 кг Кирил Илиев (Фолкън), спаринг мъже над 92 кг Николай Петков (Фолкън), специална техника мъже Никола Николов (Фолкън), спаринг юноши младша възраст Егор Спесивцев (Одесос), специална техника отборно мъже Николай Петков, Кирил Илиев, Любомир Бакалски, Антон Огорелков, Никола Николов и Дени Велев (Фолкън), спаринг отборно мъже Любомир Дракалийски, Дени Велев, Рами Шау, Антон Огорелков, Кирил Илиев и Любомир Бакалски (Фолкън), самозащита девойки младша възраст Виктория Иванова (Тайгър Тийм), самозащита юноши младша възраст Александър Огнянов (Тайгър Тийм), Петър Костурков (Один), спаринг отборно жени Катрин Гемкова (Хоук), Василена Йорданова (Василена), Лилия Митрева (АСТК), Изабел Михайлова (Василена), Ивет Василева (Калоян Ладимекс), Катерина Бейчева (Асеновец), силов тест мъже Йордан Стаев (Левски Ангели), самозащита жени Василена Йорданова (Василена), Любомир Бакалски (Фолкън), Дени Велев (Фолкън).

Начело на българската делегация по време на шампионата на Стария континент беше президентът на българската федерация и вицепрезидент на европейската федерация Марио Богданов, вицепрезидентът на родната централа Костадин Димитров, както и Вергилий Ситнилски - вицепрезидент на турнирната и съдийска комисии към EITF и член на турнирната комисия към ITF

Ева Янева: Няма нещо, от което да съм недоволна в кариерата ми