Българските волейболисти и клубните им тимове постигнаха победи в Италия

александър николов наградата полезен играч полуфиналите италианската суперлига
13:36, 18.12.2023

Българските волейболисти в италианското първенство - Александър Николов, Матей Казийски и Александър Грозданов - и техните отбори постигнаха победи в мачовете си от 10-ия кръг на местната Суперлига.

Кучине Лубе Чивитанова с Алекс Николов в редиците си надигра Пиаченца с 3:2 (29:27, 25:20, 21:25, 22:25, 15:10) гейма като гост, като българският посрещач изигра цял мач и помогна за успеха със 17 точки - 13 от атака (47% успеваемост) и 3 аса. Единствен Адис Лагумджия реализира повече точки за успеха - 27, а след победата Чивитанова заема 5-о място в класирането с баланс 7-3.

Матей Казийски и неговият Алианц Милано пък победиха последния в подреждането Таранто с 3:2 (19:25, 26:24, 22:25, 25:16, 15:3) гейма у дома. Българската звезда поведе отбора си с 14 точки, а по-резултатен от него стана единствено съотборникът му Фере Реджерс, който завърши с 23 пункта. Отборът от Милано е на 7-ото място в подреждането с актив от по 5 победи и 5 загуби.

Воденият от Радостин Стойчев тим на Верона пък надигра Чистерна с 3:0 (25:23, 25:17, 27:25) гейма. Българският център Алекс Грозданов игра в първите два гейма и отбеляза две точки за своя тим, който се намира на 8-ото място с баланс 4-6.