Българското участие на турнира от сериите Чалънджър във Верона приключи в първия кръг

Пьотр Нестеров загуби в два сета, докато Адриан Андреев се отказа след загубен първи сет.

Пьотр Нестеров
Снимка: Българска федерация по тенис
18:53, 23.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Пьотр Нестеров и Адриан Андреев отпаднаха в първия кръг на основната схема на турнира на клей кортове от сериите Чалънджър във Верона с награден фонд 120 950 евро.

Нестеров отстъпи с 3:6, 4:6 на №359 в световната ранглиста Федерико Арнаболди от Италия. Срещата продължи 99 минути.

Българинът проби още в първия гейм на мача, но веднага допусна рибрейк. Арнаболди стигна до нов пробив за 4:2 и спечели първата част с 6:3.

Във втория сет Пьотр поведе с 3:1, но загуби пет от следващите шест гейма.

Преди този мач Нестеров постигна две победи в квалификациите. Така той заработи 4 точки за световната ранглиста.

Адриан Андреев загуби първия сет с 1:6 и се отказа в срещата си срещу Николоз Басилашвили от Грузия.

Иван Иванов: Ще направим всичко необходимо третият мандат да бъде реализиран