Балкан бие, Левски Лукойл падна в Купата на ФИБА

балкан бие левски лукойл падна купата фиба
17:03, 12.12.2018
Чете се за: 00:44 мин.
Европейски баскетбол

Балкан Ботевград спечели срещу унгарския Алба Фехервар с 88:82 след продължение в първия кръг на втората групова фаза за Купата на ФИБА-Европа.

На другия полюс бе съставът на Левски Лукойл, който в мач от същата група J допусна поражение като домакин от израелския Ирони Нес Циона с 89:98.

В Арена Ботевград унгарците водеха през по-голямата част от мача, но след силни финални минути да редовното време играчите на Балкан пратиха срещата в продължение.

В допълнителните 5 минути Балкан отбеляза пет безответни точки и поведе със 78:73, след което приключи срещата при 88:82.

Най-резултатен за Балкан бе Брандън Браун с 18 точки. Отличен мач изигра и Микейл Хопкинс, като завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 13 борби.

За гостите се отличи Джейкъби Бойкинс с 21 точки.

Левски Лукойл загуби за първи път като домакин този сезон. В зала "Универсиада" отборът на Константин Папазов загуби мача във втората четвърт, в която отстъпи с 6 точки и до края не успя да стопи този пасив.

В началото на последната част Левски Лукойл записа най-силните си минути и свали разликата до една точка, но гостите не допуснаха обрат .

Патрик Рембърт бе най-резултатен за домакините с 25 точки, 18 добави Божидар Аврамов.

За гостите се отличи Крис Доу с 18 точки.

Още Европейски баскетбол

Националите до 16 г. изиграха най-силния си мач на еврошампионата в Ираклион
15:30, 14.08.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Баскетболните национали до 16 г. не успяха да се противопоставят на европейския шампион
15:15, 13.08.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Националките до 18 г. останаха на крачка от бронза на еврошампионата в Плоещ
19:55, 11.08.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Баскетболните национали до 16 г. не успяха и срещу Германия на еврошампионата в Илакрион
19:00, 11.08.2024
Чете се за: 02:20 мин.
САЩ разплака сърцата Франция и прибави нова олимпийска титла към своята колекция
00:20, 11.08.2024
Чете се за: 04:40 мин.
Драма прати националките до 18 г. в битката за бронза на еврошампионата в Плоещ
20:20, 10.08.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Баскетболните национали до 16 г. без шанс срещу Сърбия на еврошампионата в Илакрион
16:28, 10.08.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Отборът на САЩ няма търпение за сблъсъка с Франция на финала на баскетболния турнир в Париж
12:30, 10.08.2024
Чете се за: 06:22 мин.
Баскетболните националки до 16 г. се пребориха за полуфинал на еврошампионата в Плоещ
17:55, 09.08.2024
Чете се за: 03:20 мин.
Баскетболните национали до 16 г. с трудно начало в Дивизия А на еврошампионата в Гърция
15:20, 09.08.2024
Ще дадем всичко от себе си във финала със САЩ, обеща френският баскетболен национал Еван Фурние
15:00, 09.08.2024