Балкан бие, Левски Лукойл падна в Купата на ФИБА

балкан бие левски лукойл падна купата фиба
17:03, 12.12.2018
Чете се за: 00:44 мин.
Европейски баскетбол

Балкан Ботевград спечели срещу унгарския Алба Фехервар с 88:82 след продължение в първия кръг на втората групова фаза за Купата на ФИБА-Европа.

На другия полюс бе съставът на Левски Лукойл, който в мач от същата група J допусна поражение като домакин от израелския Ирони Нес Циона с 89:98.

В Арена Ботевград унгарците водеха през по-голямата част от мача, но след силни финални минути да редовното време играчите на Балкан пратиха срещата в продължение.

В допълнителните 5 минути Балкан отбеляза пет безответни точки и поведе със 78:73, след което приключи срещата при 88:82.

Най-резултатен за Балкан бе Брандън Браун с 18 точки. Отличен мач изигра и Микейл Хопкинс, като завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 13 борби.

За гостите се отличи Джейкъби Бойкинс с 21 точки.

Левски Лукойл загуби за първи път като домакин този сезон. В зала "Универсиада" отборът на Константин Папазов загуби мача във втората четвърт, в която отстъпи с 6 точки и до края не успя да стопи този пасив.

В началото на последната част Левски Лукойл записа най-силните си минути и свали разликата до една точка, но гостите не допуснаха обрат .

Патрик Рембърт бе най-резултатен за домакините с 25 точки, 18 добави Божидар Аврамов.

За гостите се отличи Крис Доу с 18 точки.

Още Европейски баскетбол

Олимпиакос разгроми Барселона в Пирея и се пребори до пети и решаващ двубой в четвъртфиналите на Евролигата
21:50, 02.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Коди Милър-Макинтайър: Направихме повече от това, което хората очакваха
20:59, 02.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
За втора поредна година Константин Костадинов подаде заявка за участие в Драфта на НБА
Чете се за: 02:42 мин.
Барселона надви Олимпиакос след продължение и докосва Финалната четворка в Евролигата
00:22, 01.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Макаби се доближи на само една победа от полуфиналите Евролигата след драма в мач №3 срещу Панатинайкос
22:14, 30.04.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Испанският национален отбор по баскетбол за мъже обяви програмата си преди олимпийския квалификационен турнир във Валенсия
17:57, 30.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Панатинайкос и техният старши треньор получиха сериозни глоби от Евролигата
15:35, 30.04.2024
Павлин Иванов записа 14 точки, но Сибиу загуби втория мач от плейофите за пето-осмо място в румънското първенство по баскетбол
07:19, 30.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Емил Стоилов влезе от пейката при победа на Менорка във втората дивизия на испанското баскетболно първенство
23:53, 28.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Нандо де Коло обяви оттеглянето си от националния отбор на Франция след Олимпийските игри в Париж 2024
12:17, 28.04.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Какво беше най-търсеното в търсачката Google за 2018 г.?