Балкан е на победа от финала след драматичен успех над Черноморец

Специален гост на мача бе легендата на българския футбол Христо Стоичков.

21:26, 13.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Балкан - Черноморец
Снимка: НБЛ

Балкан се доближи на победа от класиране на финалa в НБЛ. В драматичен мач в „Арена Ботевград“ домакините надвиха носителя на Купата Черноморец Бургас с 82:79 и поведоха с 2-1 победи в серията.

Двубоят бе изключително оспорван, като разликата в нито един момент не бе двуцифрена, а победителят не бе ясен до последните секунди. В тази среща гостите отново бяха без Христо Захариев, Евгени Хаджирусев и Виктор Онудиуе.

Четвъртият мач е на 15 май (сряда) отново в Ботевград. Ако се стигне до решителен пети сблъсък, той ще бъде на 18 май (събота) в Бургас.

Двубоят бе по-емоционален за всички в Ботевград, тъй като на почивката бе отбелязано навършването на 50 години от първата титла на Балкан при мъжете. По този повод в залата бе показан и трофеят от 1974 г., както и специална изложба със снимки. Специален гост на мача бе легендата на българския футбол Христо Стоичков.

Майки Диксън бе най-резултатен за тима от Ботевград с 30 точки, 2 борби и 4 асистенции. Йордан Минчев допринесе за успеха с 16 точки, 8 борби и 5 асистенции, а Димитър Димитров добави 10 точки и 3 борби.

Травис Макконико завърши с 16 точки, 9 борби и 12 асистенции за Черноморец, Шон Смит се отчете с 14 точки и 3 борби, а Тони Троша вкара 13 точки. За бургазлии не играха Христо Захариев и Евгени Хаджирусев.

В другия полуфинален двубой Рилски спортист води с 2-1 победи в серията срещу Спартак Плевен.

ЦИК определи реда на участие в процеса на удостоверяване на представителите на партиите