Балкан със знаменит обрат срещу Черноморец в Бургас

След паузата домакините дръпнаха с 18 точки, но в крайна сметка загубиха двубоя.

черноморец бургас надви убедително балкан ботевград гост нбл
Снимка: НБЛ
21:22, 19.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Носителят на Купата на България Черноморец отстъпи като домакин на шампиона Балкан с 89:90 (33:25, 27:20, 12:26, 17:19) в мач от 31-ия кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Ботевградчани продължават с доброто си представяне и постигнаха 21-а победа, а Черноморец прекъсна позитивната си серия и претърпя шеста загуба за сезона.

Днешните срещи в НБЛ започнаха с минута мълчание в памет на бившия баскетболист и треньор Илия Станков.

Бургазлии изиграха по-добро първо полувреме, в което контролираха събития на терена и в края на началните 20 минути натрупаха аванс от 15 точки – 60:45. След паузата домакините дръпнаха с 18 точки преди Балкан да заиграе по-уверено и да започне да топи пасива си.

Преди четвъртата част ботевградчани се доближиха на 1 точка от Черноморец, намалявайки до 71:72. Гостите поведоха за първи път с 87:86 при оставащи 56 секунди след кош на Димитър Димитров, Черноморец за кратко си върна водачеството, но Мартин Сотиров реализира за Балкан секунда преди края и донесе победата с 90:89.

Йордан Минчев се отличи с „дабъл-дабъл“ от 24 точки и 13 борби за шампионите от Ботевград, а Димитър Димитров завърши с 20 точки, 4 борби и 4 асистенции. Христо Захариев се отчете с 26 точки и 5 борби за домакините от Бургас.

Спартак Плевен излезе на второ място във временното класиране в НБЛ
Премиерът Димитър Главчев пред "Панорама": Не искам да правя кастинг за външни министри