Спартак Плевен излезе на второ място във временното класиране в НБЛ

Най-резултатен за Спартак Плевен беше Родни Първис с 22 точки, а по 15 отбелязаха Алекс Ломас и Талиб Занна. Александър Радукич завърши с 25 точки, 8 борби и 4 асистенции за ЦСКА.

БК Спартак Плевен
21:34, 19.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Спартак Плевен записа втори пореден успех, след като се наложи над ЦСКА със 102:70 (13:17, 25:27, 25:11, 39:15) като домакин в двубой от 31 кръг (първа шестица) и излезе на второ място във временното класиране в НБЛ. Плевенчани натрупаха 22 победи, а „червените“ допуснаха четвърто поредно и общо 17-о поражение.

Двата състава направиха оспорван до средата на третата част мач. ЦСКА имаше аванс от 6 точки на почивката при 44:38, а след 30 минути игра Спартак обърна до 63:55 в своя полза. Плевенчани поеха инициативата към края на третата четвърт и до финала на срещата постепенно увеличаваха преднината си, достигнала до 32 точки в един момент.

В последния, 32-и кръг от редовния сезон в Първата шестица на НБЛ на 22 април ЦСКА ще бъде домакин на Черно море Тича, а на 23 април Черноморец ще гостува на Спартак Плевен, докато Рилски спортист приема Балкан.