Барселона направи труден, но успешен старт при Ханзи Флик

Каталунците победиха Валенсия с два гола на Роберт Левандовски.

Барселона Роберт Левандовски
10:07, 18.08.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Барселона победи с 2:1 като гост Валенсия в среща от първия кръг на испанското футболно първенство.

Срещата на "Местая" бе дебют за новия наставник на каталунците Ханзи Флик, като той трябва да благодари на Роберт Левандовски, с когото работи и в Байерн Мюнхен, че вкара и двата гола за Барселона, с които тимът направи обрат.

Валенсия започна по-добре мача и закономерно поведе в 44-ата минута чрез Уго Дуро.

В петата минута на добавеното време на първата част обаче Левандовски успя да изравни при една от първите по-опасни атаки в мача за Барселона. Полякът засече много добре центриране на Ламин Ямал и от близка дистанция нямаше как да сбърка за 1:1.

Веднага след почивката гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Кристиан Мускера събори в наказателното си поле Рафиня. Зад топката отново застана Левандовски, който бе точен за крайното 2:1.

До края на срещата резултатът остана непроменен главно заради отличните намеси на вратаря на Валенсия Гиорги Мамардашвили.