Барселона продължава да крачи смело в Ла Лига след победа срещу местния противник Жирона

Звездата за "Блауграна" отново бе Ламин Ямал, който се отчете с два гола.

Ламин Ямал
20:00, 15.09.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Ламин Ямал се разписа два пъти за победата на Барселона с 4:1 като гост срещу местния си противник Жирона в мач от петия кръг в Ла Лига. "Синьо-червените" имат пълен актив от 15 точки и продължават да са на първото място в класирането.

Ямал откри резултата след половин час игра след грешка в защитата на домакините, а седем минути след това испанският национал отново се разписа след шут от дистанция.

В допълнителните минути на първата част имаше отменена дузпа за Жирона, а две минути след почивката Дани Олмо от малък ъгъл също се разписа в полза на Барса.

В 64-ата минута Педри отбеляза четвъртия гол за гостуващия отбор, а десет минути преди края на редовното време Кристиан Стуани се разписа във вратата на "синьо-червените".

В 86-ата минута Феран Торес извърши грубо нарушение и беше отстранен от игра.

Барса прекъсна серия от три поредни мача без победа срещу този противник. Жирона има 7 точки на шеста позиция в Ла Лига.

Над 1000 души на един адрес в Стамболийски: Проблеми с адресната регистрация или предизборна миграция?