Барселона пропиля аванс от 3 гола като гост на Селта Виго

барселона убеди победи динамо киев
19:12, 06.11.2021
Чете се за: 02:17 мин.

Сблъсъкът между Селта Виго и Барселона от 13-ия кръг на Ла Лига завърши при резултат 3:3. Каталунците поведоха с 3 попадения след 34 минути игра, но изпуснаха успеха в добавеното време на мача, след гол на Яго Аспас.

Преди срещата Барселона бе единственият тим, който не е водил в резултата като гост. След уволнението на Роналд Куман, отборът бе воден от временния треньор Сержи.

Двубоят започна по страхотен начин за гостите, които поведоха още в 5-ата минута. Ансу Фати завърши пробива си с удар от наказателното поле за 1:0.

Серхио Бускетс удвои преднината на тима си в 18-ата минута. Полузащитникът отправи силен удар в десния ъгъл на противниковата врата и направи резултата 2:0.

В 34-ата минута Мемфис Депай също записа името си сред голмайсторите след гол с глава.

След почивката домакините заиграха по-офанзивно и върнаха едно попадение в 52-ата минута. Яго Аспас изпрати топката във вратата на Марк-Андре тер Щеген.

В 69-ата минута гол на Нолито бе отменен заради игра с ръка.

Само 5 минути по-късно испанецът се разписа повторно, след като засече с глава центриране в наказателното поле на Франко Серви.

До края на мача атаките на домакините зачестиха и футболистите на Едуардо Коудет възобновиха равенството в продължението. Яго Аспас бе точен за крайното 3:3 след удар с левия крак извън наказателното поле. Марк-Андре тер Щеген е допуснал най-много голове в испанския елит именно от Яго Аспас - цели 7 попадения.

Барселона заема 9-ата позиция с актив от 17 точки. Селта Виго е 14-и с 12 точки.

Политическа криза в Р Северна Македония, опозицията е готова да състави правителство