Баскетболистките на Берое поведоха на Монтана 2003 във финала при жените

баскетболистките берое поведоха монтана 2003 финала жените
Снимка: БФ Баскетбол
20:35, 07.04.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Тимът на Берое (Стара Загора) поведе на Монтана 2003 във финала по баскетбол при жените. Старозагорки спечелиха мач номер 1 от финалната серия у дома с 84:75.

Вторият мач от серията е в събота от 17 часа отново в зала „Общинска“ в Стара Загора.

Третият двубой от финалната серия е насрочен за понеделник, 11 април от 18 часа в зала „Младост“ в Монтана.

При евентуални четвърти и пети мач, то не са планирани за 13 април в Монтана и съответно – на 16 април в Стара Загора.

Домакините имаха леко превъзходство през първата четвърт, но тимът, воден от Мануел Марков успя да навакса и да се доближи на 4 точки на почивката. Момичетата на Таня Гатева излязоха концентрирани за второто полувреме и си върнаха аванса, а последните 10 минути тимовете бяха равностойни и така Берое поведе в серията.

Теодора Динева изигра поредния си много резултатен мач, вкара 5 от 8-те си стрелби за три точки, като завърши с 28 мача. Цветомира Шаренкапова добави 18 точки, с 14 се отличи капитанът Виолина Кочева, а дабъл-дабъл от 12 плюс 12 записа Ребека Тобин.

За Монтана 2003 много силно игра капитанът Димана Георгиева. Центърът на националния отбор завърши с 20 точки за повече от 28 минути на терена, като хвана и 9 борби. С 16 точки се отличи Христина Иванова, а 12 от пейката вкара Виктория Стойчева. Санта Балкойене завърши с 11 точки и 8 асистенции за 39 минути.

Футболните националки отстъпиха на Турция в световна квалификация
Офталмологът д-р Нора Великова спечели конкурса "Млад учен" за иновативна операция