Баскетболистките на Монтана с шеста победа в Адриатическата лига

17:53, 13.02.2021
Чете се за: 00:26 мин.
Баскетбол
баскетболистките монтана шеста победа адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 победи гостуващия Бановичи (Босна и Херцеговина) с 93:67 (24:17, 27:12, 19:21, 23:17) и записа шести успех за сезона в Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Възпитаничките на Стефан Михайлов изиграха силно първо полувреме и на почивката водеха с 51:29.

Българките продължиха да доминират и през третата и четвъртата част и спечелиха с 26 точки разлика - 93:67.

Шериз Уилямс пропусна двубоя за Монтана 2003.

Монтана е на четвърто място в класирането с баланс 6-3, а на трета позиция е Берое (Стара Загора) със 7-2. Двата тима имат по два мача по-малко от лидерите Будучност и Орлови.

21 точки за успеха записа Снежана Алексич, a по 15 добавиха Христина Иванова и Виктория Стойчева. С по 10 точки завършиха Изабела Рамона (9 борби) и Александра Петрова (8 борби).

За гостите Йована Маркович направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 10 борби.