Берое измъкна победата срещу Хебър с гол в 90-та минута

Вини Трибуле вкара единствения гол в срещата в 90-та минута.

берое измъкна победата хебър гол минута
22:22, 17.05.2024

Берое победи драматично с 1:0 Хебър като гост в мач от 33-ия кръг от Първа лига. Вини Трибуле вкара единствения гол в срещата в 90-та минута.

В първия половин час от двубоя нямаше интересни моменти пред двете врати, а в 32-та минута видео асистент реферите не отсъдиха дузпа за домакините след разглеждане на ситуация за игра с ръка в наказателното поле на Вини Трибуле.

След почивката Хебър опита да стигне до успеха, въпреки че първата опасност беше пред вратата на домакините. Лазар Марин направи грешка при изнасянето на топката, но Трибуле шутира много неточно.

Седем минути след това се стигна до нова добра възможност за домакините. Архан Исуф центрира за Георги Каракашев във вратарското поле, но той прати топката над вратата на гостите.

Осем минути преди края на редовното време Берое достигна до най-чистото си положение, като Уерик Каетано беше изведен от Стефан Гаврилов на стрелкова позиция, но Петър Дебърлиев се справи с положението.

В допълнителното време Вини Трибуле беше изведен сам срещу Дебърлиев от Франсиско Политино и реализира победния гол в двубоя.

Веднага след това Ангел Бастунов получи червен картон заради грубо влизане в центъра на терена срещу Стефан Гаврилов.

Берое има 42 точки на 11-та позиция, докато Хебър е на 14-та позиция с 30 пункта.

Йоана Илиева и Олга Христова продължават във втория ден на турнира на сабя жени в Пловдив