Три поред за старозагорци в НБЛ.
Берое Стара Загора продължава със своя възход в НБЛ. Баскетболистите на Даниел Клечков отказаха Левски с 83:71 в мач от 16-ия кръг. В зала "Общинска" беройци владеена инициативата през целия двубой и рядко допускаха колебания, като по този начин се поздравиха с трети последователен успех в шампионата.
Официален дебют за "сините" направи най-новото им попълнение в лицето на Даниел Хинков, но отсъстваше неговият брат - Станислав.
"Зелено-белите" се върнаха на третото място, като могат да се похвалят с 9 успеха, докато срещу името им личат и 6 поражения. От своя страна момчетата на Константин Папазов са осми с 2 победи и 12 загуби.
Началото премина под знака на равенството. Постепенно домакините отговориха със серия от 13-3, сътворена от Мартин Русев и Антъни Уокър, позволи статуквото да бъде нарушено и да дръпнат с 8 точки след 10 минути игра.
Стартът на втората част разочарова от гледна точка на резултатността. Макар че Александър Александров и Димитър Маринчешки помогнаха на гостите да дадат известен отбор, беройци съумяха да запазят контрол върху събитията на паркета и да оформят 37:29 на голямата почивка.
Венцислав Петков и Уокър се постараха старозагорци да останат в ролята на лидери при подновяването на играта, както и преднината им да придобие двуцифрена разлика. Проблясъци основно на Лъчезар Димитров и Александров не дадоха голям ефект на „сините“, а от Ивайло Тонев и Уокър, за да изстрелят тима от Стара Загора с 13 точки в края на първата част.
Успешните стрелби на Златин Георгиев, Димитров и Маринчешки отвориха до известна степен вратата на столичния отбор към обрата в хода на финалната десетка. В този момент Уокър и Петков се задействаха, давайки нов импулс на „зелено-белите“, които до края не се огънаха.
Антъни Уокър бе над всички за Берое с 22 точки, 13 борби и 4 точни стрелби от тройката. Брет Рийд завърши с 12 точки и 9 овладени под двата ринга топки, Венцислав Петков и Кени Дай отбелязаха по 10 точки.
Златин Георгиев отвърна за Левски с 15 точки. Димитър Маринчешки 13 и 11 борби, Лъчезар Димитров вкара 11, Момчил Кадиев приключи с 10 точки.
Берое почива в следващия кръг, а на 1 февруари (събота) Левски ще приеме Черно море Тича.