Берое с първа победа във волейболния елит след успех над Нефтохимик Бургас

ВК Берое
Снимка: ВК Берое
22:20, 24.10.2022
Чете се за: 02:32 мин.

Берое победи Нефтохимик Бургас с 3:2 гейма ((25:23, 16:25, 25:22, 20:25, 15:9) в мач от втория кръг на родния волейболен елит.

До средата на първата част гостите от Бургас имаха превес, след което играта продължи точка за точка. Положението се запази до самия край, атака на Спас Байрев и грешка на Аксел Трухчев сложиха край на гейма.

Вторият гейм бе изцяло под диктовката на Нефтохимик, който доминираше напълно. В ключовите моменти (21:12) старозагорци намалиха изоставането си, но не можаха да направят обрат и Нефтохимик изравни.

В третата част домакините поведоха с 8:4, след което момчетата на Иван Станев изравниха. Впоследствие, след средата на гейма беройци отново си върнаха водачеството и до края диктуваха положението, въпреки смените, направени от щаба на вицешампионите. Така "зелено-белите" отново излязоха напред в мача.

Решителният четвърти гейм протече под доминацията на бургазлии, които поведоха с 3:0 и 7:1. Постепенно старозагорци успяха да съкратят разликата (от 13:7 на 13:10), но гостите останаха стабилни. Имаше някои сходни ситуации, но Нефтохимик удържа темпото и вкара мача в тайбрек.

Там се размениха ролите - Берое отново пое инициативата, като диктуваше изцяло положението. Домакините записаха първата си победа след 15:9 и крайното 3:2 гейма.

Най-резултатен в двубоя бе Спас Байрев от отбора на победителите с 25 пункта (3 аса) , като бе отличен и за MVP.

Нефтохимик Бургас заема 3-ата позиция в класирането с актив от 1 победа и 1 загуба. Берое се намира на 9-ото място в подреждането със същия актив.

Следващият двубой за Берое е на 29 октомври (събота), срещу Марек Юнион-Ивкони (Дупница), в югозападния град. Вицешампионите пък срещат Монтана ден по-рано.

Неизправност в газова бутилка предизвика пожар в Пловдив
Столтенберг: НАТО отхвърля твърденията на Русия, че Украйна се готви да използва "мръсна бомба"