Бирсент Карагарен донесе победата на Локомотив Пловдив под проливния дъжд във Враца

бирсент карагарен донесе победата локомотив пловдив проливния дъжд враца
Снимка: ПФК Локомотив Пловдив
20:20, 30.07.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Локомотив Пловдив постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на Ботев Враца в двубой от четвъртия кръг на Първа лига

Врачани останаха с човек по-малко на терена още в 10-ата минута, когато нападателят на тима Венцислав Василев удари без топка бранителя на Локомотив Пловдив Райън Бидунга и главният рефер Красен Георгиев изгони бившия национал от игра с директен червен картон.

„Смърфовете“ откриха резултата в 71-ата минута, когато Матеус Силва центрира по диагонал отляво в наказателното поле на домакините, бранителят на Ботев Мартин Паскалев отклони топката с глава и тя стигна до Бирсент Карагарен, който я овладя и с изстрел по земя се разписа в близкия долен десен ъгъл на вратата, пазена от стража Красимир Костов.

В класирането съставът на Александър Томаш събра актив от 9 точки и се изкачи временно на второто място. Тимът на Росен Кирилов пък се свлече до деветата позиция с 4 точки от четири изиграни срещи.