Побой над 13-годишно момиче в Пловдив. Сигнал за саморазправата е подала майката на пострадалото дете вчера. Агресивното нападение е било извършено от 14-годишни тийнейджърки, с които момичето е имало уговорена среща. Случаят се разследва от полицията по указания, дадени от Районната прокуратура в Пловдив.
Във видеото се вижда как три тинейджърки блъскат момиче в калта, като го скубят и ударят с ръце и крака.
На саморазправата, организирана през социалните медии, се събрали 11 деца от различни училища. Някои се опитали да предупредят момичето да не идва.
Това е мястото на инцидента, то се намира в непосредствена близост до професионалната гимназия по механотехника. Една от версиите за конфликта е, че момичето се е опитало да се дистанцира от компанията на невъздържаните 14-годишни тийнейджърки.
Думи, изтълкувани като обида може да са провокирали физическата агресия, смятат педагози.
Емилия Петаларева - директор на училище: Малката информация, която имаме е, че е между приятели в една компания и едва ли не това го намират за тяхна си игра. Ето това е най-притеснителното.
Майката на момичето още е в шок и не иска да се дава медийна гласност на случая:
Не мога да кажа как е детето. Тя ми казва: мамо, добре съм. Ами защото детето се опитва да успокои мен. В момента детето е в позиция, че се опитва да успокои майка си.
С всички замесени в инцидента деца ще работят психолози.
д-р Веселин Герев - психиатър: Жертвата на насилието цял живот ще има посттравматично стресово разстройство, което е свързано с тая психотравма.
От Районната прокуратура в Пловдив съобщиха, че по започналото досъдебно производство са назначени техническа и съдебно-медицинска експертизи.