ГЕРБ ще проведе национално съвещание другата седмица, на което партията ще обсъди дали да продължи да подкрепя кабинета "Денков". Това стана ясно от думите на лидера на партията Бойко Борисов, който посети Ловеч.
"Ще мине неделя, ние тогава ще решаваме. За мен сглобката в момента не съществува. Ние нямаме в момента никакви причини, включително и морални, и ценностни", каза той.
Борисов разкритикува решението на Министерски съвет да одобри закупуването на бойни машини "Страйкър" без да има решение за това на парламента.
"Те са гласували вчера за "Страйкърите" без решение на парламента и ще ни вкарат в такъв юридически казус сега - само, за да се покажат на някого. Не знам на кого ще се покажат, щото може да направят така, че да объркат всичко. Има юридически казус - те вчера са взели решение преди да се произнесе Народното събрание. А ако няма Народно събрание другата седмица? Щото те мърсуват навсякъде с всякакви партии и коалиции само да е срещу нас.
Би трябвало в сряда да сме в парламента - казвам би трябвало, но с това си поведение - безпринципно, тепърва ще им гледаме сеира. Вече им знаем приятелите кои са, къде се виждат с тях - завират се по кръчмета и вили, тайно. Аз не виждам смисъл да се срещам повече с тях.
Ако ГЕРБ и групата реши - може би в сряда ще направим едно национално съвещание за два-три дена и там ще преценяваме изобщо имаме ли нужда от хора, които плашат собствените си министри, да бъдем и да носим тази отговорност", каза Борисов.
Росен Желязков върна на президента мандата за съставяне на правителство неизпълнен
Валери Жаблянов: БСП трябва да излезе с ясни ангажименти към българските избиратели
Костадин Костадинов: Къде е реакцията на нашите партньори от ЕС след нападението на посолството ни в Скопие?
Българският посланик в Скопие след нападението: Безнаказаността не допуска превенция, а насърчава посегателствата
Бойко Борисов: Имаме основание да направим заявка, че искаме да продължим да управляваме
Русенско се възстановява след снега – пътищата са проходими, няма бедстващи хора