Болоня навакса пасив от два гола и измъкна точка срещу Интер

"Нерадзурите" отбелязаха два гола в рамките на 117 секунди, но въпреки това не успяха да се поздравят с успеха

17:54, 07.10.2023
Чете се за: 01:40 мин.
Интер Болоня

Двубоят между Интер и Болоня от 8-ия кръг на Серия А завърши при резултат 2:2. Гостите погасиха изоставане от два гола, за да заслужат точка.

Домакините светкавично изградиха аванс от два гола на стадион "Джузепе Меаца" в Милано. В 11-ата минута Франческо Ачерби засече с глава центриране от ъглов удар на Хакан Чалханоглу. Само само 117 секунди игра Лаутаро Мартинес удвои аванса на "нерадзурите" със страхотен далечен изстрел извън наказателното поле, който попадна в далечния горен ъгъл.

Гостите намалиха изоставането си в 19-ата минута. Рикардо Орсолини се разписа от дузпа за нарушение на Люис Фъргюсън.

След почивката възпитаниците на Тиаго Мота възобновиха равенството. Джошуа Зиркзее стреля от границата на наказателното поле по земя за 2:2.

Играчите на Симоне Индзаги имаха добра възможност да възстановят аванса си, но попадение на Алексис Санчес бе отменено поради засада.

Интер остава на върха в класирането с актив от 19 точки. Болоня заема 8-ото място в подреждането с 11 пункта.