Борбена игра на Везенков донесе шампионатна победа на Олимпиакос

Александър Везенков
21:54, 04.04.2022
Чете се за: 01:02 мин.

Олимпиакос победи ПАОК с 84:73 точки в мач от гръцкия баскетболен елит. Националът на България Александър Везенков се отчете с 8 точки, 10 борби и 3 асистенции. Той бе баскетболистът с най-много борби в срещата.

След първата четвърт възпитаниците на Георгиос Барцокас изградиха преднина от четири точки. До почивката авансът им нарасна до десет пункта.

След паузата гостите поведоха с 19 точки при резултат 64:45, преди да оформят крайното 84:73.

Най-резултатен бе Тайлър Дорси от отбора на победителите с 19 пункта.

Олимпиакос заема втората позиция в класирането с актив от 17 победи и 1 загуба. Тимът от Пирея има мач по малко от лидера в подреждането Панатинайкос. ПАОК се намира на 11-ото място със 7 успеха и 10 поражения.

Локомотив София спечели столичния двубой с Царско село
Заради опашките: Регистрират украински бежанци за временна закрила директно от хотелите