Не виждам позитивен развой на този цикъл на ротация, заяви в Букурещ лидерът на ГЕРБ
Не виждам положителен развой за този цикъл на ротацията. Това заяви Бойко Борисов в Букурещ, където присъства на конгреса на Европейската народна партия.
"За мен, ако няма радикални реформи в кабинета в регулаторите и в съдебната система няма да участваме. Защо беше нужно да съсипят правителството днес и да цъка часовник в ръцете на президента Радев. От Радев зависи кога ще са изборите, кога ще са консултациите, той, ако не беше джентълмен, утре щеше да направи консултациите", каза Борисов.
По думите на лидера на ГЕРБ "тези хора" (бел.ред. ПП-ДБ) играят игра и искат да има виновен - ГЕРБ, за това, че отиваме на избори".
"Те провокират избори. Днес нямаше министри, нямаше никой в пленарната зала. Щом искат избори, те ги провокират. Трябваше бъдещият премиер да е в пленарната зала днес с Денков", заяви той.
"Ще преговаряме, избрали сме екипа. Казахме утре, събота, неделя да се изчисти всичко, тогава да преговаряме, аз в рояк лидери да седна срещу всичките войводи да им слушам претенциите, да ги удовлетворя, няма изход. Изходът го приключиха днес", посочи още Борисов.
Той коментира и твърдението на Асен Василев, че тепърва предстоят преговори:
"Като предстоят преговори защо не преговаряхме снощи кога да си внесат оставката. Бъдещият премиер на страната трябваше да бъде на тези преговори, те защо бързаха, не знам", подчерта Борисов.