Борнемут и Лутън Таун записаха победи навеъх Коледа във Висшата лига

20:22, 26.12.2023
Чете се за: 02:07 мин.
борнемут лутън таун записаха победи навеъх коледа висшата лига

Отборите на Борнемут и Лутън Таун се поздравиха с победи в коледния 19-и кръг от програмата на английската Висша лига, надигравайки съответно съставите на Фулъм и Шефилд Юнайтед.

На своя "Виталити" Борнемут победи с класическото 3:0 "котиджърс", за да запишат футболистите на Андони Ираола своята шеста победа в последните седем мача.

Джъстин Клуиверт даде аванс на "черешките" в края на първото полувреме, Доминик Соланке удвои дузпа в 62-ата минута, а в самия край на срещата Луис Синистера също успя да се разпише за победата.

В класирането Борнемут заема 10-о място с 25 точки, докато след третото си поредно поражение Фулъм е 13-и с 21 пункта.

Междувременно, в битка между двама от новаците в елита, които се борят за оцеляване, Лутън Таун надви с 3:2 като гост Шефилд Юнайтед.

Алфи Даути изведе "шапкарите" напред в резултата в 17-ата минута, но след почивката "остриетата" стигнаха до пълен обрат след две бързи попадения на Оливър Макбърни и Анел Ахмедходжич.

Между 77-ата и 81-ата минута обаче домакинските привърженици преживяха истински кошмар, след като Джак Робинсън и Енис Слиман си отбелязаха автоголове, които на практика донесоха успеха на гостите.

След тази победа Лутън остава на 18-ата позиция, но вече тима е с 15 точки, докато Шефилд Юнайтед са на последното 20-о място с 9 пункта.

С Бог в сърцето: Мюсюлманин строи и реставрира християнски храмове