Юлиан Бранд отбеляза победното попадение

23:26, 20.10.2023
Чете се за: 01:12 мин.
Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд победи Вердер Бремен с минималното 1:0 в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Юлиан Бранд отбеляза победното попадение.

През първото полувреме домакините контролираха играта на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд, но не успяха да материализират доминацията си.

След почивката Емре Джан изведе Юлиан Бранд в наказателното поле. Полузащитникът копна топката над противниковия страж и откри резултата.

Единственият точен удар на гостите дойде в края на втората част. Грегор Кобел обаче спаси удара на Джъстин Гидеон.

Борусия Дортмунд се изкачи до лидерската позиция в класирането с актив от 20 точки. Вердер Бремен остава на 14-ото място с 6 пункта.

Гледайте по БНТ 3: Англия - Южна Африка, полуфинал на световното първенство по ръгби
Испанският филм "Една любов" - пълнометражният филм, отличен на "Синелибри"