Борусия Дортмунд взе своето срещу 10 от Аугсбург и ще влезе в последния кръг от Бундеслигата като лидер

20:27, 21.05.2023
Чете се за: 02:20 мин.
борусия дортмунд взе своето аугсбург влезе последния кръг бундеслигата лидер

Отборът на Борусия Дортмунд записа изключително важен успех в битката за титлата в Германия, след като надигра с 3:0 като гост състава на Аугсбург в среща от предпоследния 33-и кръг.

Победата означава, че "жълто-черните" ще влязат в последния кръг от първенството с две точки аванс пред Байерн Мюнхен и на практика държат титлата в ръцете си, тъй като всичко зависи от тях в двубоя срещу Майнц.

Загубата пък оставя Аугсбург на 14-ата позиция с 34 пункта, като тимът от южна Германия все още не си е гарантирал теоретично оставането в Бундеслигата и през следващия сезон.

Този следобед на "ВВК Арена" обаче домакините имаха доста трудности срещу Дортмунд, тъй като трябваше да играят повече от едно полувреме с човек по-малко след изгонването на Феликс Удуокай с директен червен картон в 39-ата минута.

Възползвайки се от численото си предимство, играчите на Борусия взеха преднина в резултата в 59-ата минута чрез Себастиан Алер, а отново котдивоарецът удвои аванса на своя тим шест минути преди края на редовното време.

В заключителните мигове от срещата остана време и за Юлиан Бранд да се разпише, за да оформи крайното 3:0.

Така, Борусия Дортмунд е на само 90 минути от своята първа титла в Бундеслигата след 11-годишна пауза, а тя може да дойде пред феновете на "Сигнал Идуна Парк" следващата събота (27 май), докато по същото време основният конкурент Байерн Мюнхен ще играе срещу Кьолн като гост.

Часове преди връщането на мандата - какви са нагласите за кабинета "Габриел"?
Национален протест срещу войната по пътищата се проведе в 10 града в страната (ОБЗОР)