Борусуя Дортмунд надви Аугсбург в мач със седем гола

борусуя дортмунд надви аугсбург мач седем гола
19:41, 22.01.2023

Отборът на Борусия Дортмунд надви Аугсбург с 4:3 у дома в първия си мач след зимната пауза в германската Бундеслига.

Обектът на интерес от редица европейски грандове Джуд Белингам откри резултата за "жълто-черните" след около половин час игра, но Арне Майер възстанови статуквото в 40-ата минута. До края на полувремето паднаха още две попадения - по едно и за двата тима, като Нико Шлотербек бе точен за домакините, а Ермедин Демирович за гостите. След почивката влезлият от пейката Джейми-Байноу Гитънс изведе Дортмунд за трети път напред в резултата в 75-та минута.

Давид Чолина пак изравни за Аугсбург, но друга от смените на Борусия - Джовани Рейна, сложи точка на спора с четвърти гол. Половин час от пейката за домакините записа завърналият се след битка с рак на тестисите Себастиан Алер. За него това на практика бе и официален дебют за "жълто-черните", тъй като той не игра именно заради коварното заболяване, след като бе закупен от Аякс.

В класирането Борусия Дортмунд е шести с 28 точки, докато Аугсбург е 15-и с 15 пункта.

За Дортмунд предстои гостуване на Майнц 05, докато Аугсбург приема Борусия Мьонхенгладбах.

Арда проведе първа тренировка в Турция (Видео)