Боряна Калейн остана в подножието на медалите на топка и обръч в Япония

8359
Чете се за: 02:07 мин.
Боряна Калейн
Снимка: БНТ

Боряна Калейн записа престижно класиране в първия ден на Световното първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Китакюшу, Япония.

Българката остана в подножието на медалите - на четвърто място във финалите на топка и обръч.

Боряна Калейн изигра добре двете си съчетания, с много леки неточности, което я остави извън призовата тройка.

Видео с изпълненията на гимнастичките ни можете да видите ТУК!

Националката ни получи оценка от 25.700 точки на обръч. Боряна Калейн представи чисто композицията си, като получи 17.200 за трудност и 8.500 точки за изпълнение. Това обаче я остави след победителката Дина Аверина с 27.750 точки, сребърната медалистка Алина Гарнаско (Беларус) с 25.950 и София Рафаели (Италия) с 25.850 точки.

Във финала на топка Боряна Калейн завърши също на 4-о място, след като беше оценена от съдиите с 26.350 точки. Другата ни представителка Татяна Воложанина завърши на 7-а позиция с 25.350 точки.

Златото на топка грабна отново рускинята Дина Аверина с 29.125 точки, следвана от сестра си Дина Аверина с 27.675 точки и Алина Гарнаско с 27.300 точки.

Финалите на бухалки и лента са утре, четвъртък (28 октомври), от 13.10 часа и ще бъдат излъчена на живо по БНТ 3, както и онлайн на bntnews.bg/sport.

В квалификацията за многобоя Боряна Калейн е на временното 4-о място със сбор 51.750 точки. Татяна Воложанина е на 9-о с 49.000 точки. Първите 18 гимнастички продължават напред. Битката в индивидуалния многобой е в събота, 30 октомври.

Как протече цялото състезание можете да видите във видеото.

МЗ публикува списък на състояния, при които да не се поставя ваксината на "Пфайзер"