Ботев Пловдив и АПОЕЛ оставиха развръзката за реванша в Кипър

21:55, 20.07.2022
Чете се за: 01:40 мин.
ботев пловдив апоел оставиха развръзката реванша кипър

Ботев Пловдив и АПОЕЛ завършиха наравно 0:0 в първи двубой между двата тима от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите, игран на националния стадион "Васил Левски".

Въпреки липсата на попадения и двата тима имаха своите шансове да стигнат до победата, като определено по-интересните моменти бяха през първата част.

Гостите от Никозия отправиха два опасни удара от дистанция чрез Кингсли Сарфо и Лукас Соуза, но и в двата случая стражът на Ботев Хидайет Ханкич беше на правилното място и отрази.

В края на първото полувреме обаче "канарчетата" бяха по-активния тим, като в добавеното време Емануел Току се озова на отлична позиция, изправен сам срещу вратаря на АПОЕЛ Вид Белец, който с върха на пръстите си отби удара на ганаеца.

По този начин първата среща между двата тима завърши без голове, а реваншът в Кипър е на 28 юли от 20.00 часа.

Италианският премиер спечели вота на доверие в Сената, но правителството е под въпрос
Земеделското министерство ще обжалва решението на ВАС за "Капитан Андреево"